Pomož nám změnit budoucnost!
Hledat
Navigace: Paris > Návody > Zabezpečení účtu proti keyloggeru

Zabezpečení účtu proti keyloggeru


Chodíte si pokecat na skype, ICQ, Facebook či rádi brouzdáte jentak po internetu a každý den se bojíte, že si do počítače stáhnete keylogger nebo jiné svinstvo, pomocí kterého Vám někdo vybere účet?
Nyní už se ničeho podobného bát nemusíte. SiNDiCATE tým pro Vás připravil řešení, pomocí kterého se na účet dostanete pouze Vy, popřípadě osoba Vámi blízká, se kterou sdílíte účet.
Co je keylogger?
Je to typ programu / souboru, který snímá jednotlivé stisky kláves. Pokud se dostane do Vašeho počítače, nemusíte se ani tolik obávat, že by Vám počítač zničil, ale spíše se obávejte o Vaše účty. Pachatel tak snadno zjistí, jaké klávesy jste stiskli a jednoduše se přihlásí na Váš účet.                                                                      více
Takže když si zabezpečím herní účet, nemusím se bát keyloggeru?
To rozhodně ne. Když si zabezpečíte účet, zajistíte si tím, že se nikdo jiný nepřihlásí do hry. Jenže jak už bylo řečeno, keylogger zaznamenává stisky kláves, takže snadno zaznamená i heslo od Vašeho e-mailu.
Pokud se pachatel dostane na Váš e-mail, Váš herní účet je opět snadno k vykradení. Proto stále dbejte na to, co a odkud stahujete. Jen už tolik nemusíte dbát na ochraně údajů.
Jak ochránit svůj e-mail?
1. Mějte více e-mailů.
Pokud si často s někým píšete, tak si zaveďte jeden e-mail na vyřizování zpráv. Tento e-mail můžete uvádět kdekoliv. Sem si nechte posílat veškeré potřebné. Dále si vytvořte herní e-mail, na kterém budete mít uvedenou registraci herních účtů. Tuto e-mailovou adresu nikde neuvádějte a přihlašujte se na ní pouze z domova. Dále nedoporučujeme mít všechny herní účty vedené na jedné e-mailové adrese. Dostanete-li BAN, příjdete o všechny účty.
2. Bezpečné heslo.
Není dobré mít heslo datum narození, místo bydliště, ani 123456789. Na to příjde každý tupec!
3. Nemějte stejné hesla.
Stále se opakující věta. Je to otravné, ale lidi jsou neponaučitelní. Uhádne-li někdo Vaše heslo, zkusí to i na jiné účty a Vaše několikaroční kariéra je v tahu!
4. Bezpečná kontrolní otázka.
Uvedli jste jako bezpečnostní otázku při zakládání e-mailu Vaši oblíbenou zpěvačku, herečku nebo film? Tak to rovnou změňte. Je fajn, že si to budete pamatovat, ale taky se to dá snadno uhádnout. Co když jste uvedli, že Váš oblíbený zpěvák je Justin Bieber a teď se Vás na to někdo zeptá? S radostí mu to ještě řeknete... proboha, říkáte mu Vaše heslo!!!
Dávejte si pozor na to, s kým sdílíte účet!

Našli jste si ve hře novou známost? Je milá, hodná a budete si ji brát? To ještě neznamená, že musí znát Vaše údaje a mít přístup na účet! Nejvíce vykradených je totiž právě jejich drahou polovičkou nebo "přítelem", který měl přístup.

!! Dávejte si pozor i na osoby z Vašeho okolí !!

   
Jak zapečetit účet: 
1. Přihlašte se na webových stránkách serveru siNDiCATE 
2. Klikněte na Herní účet > Nastavení účtu > Pečetidla  
3. Nastavte pečetidla, které lze nastavit dvojím způsobem. Podle IP adresy a podle jednotlivého počítače.


Nastavení podle IP adresy

- IP adresa (internetový protokol) se používá v počítačové síti (více o IP adresách). Toto nastavení použijte v případě, že máte doma více počítačů a používáte jedno síťové připojení.
- IP adresu můžete mít stejnou s několika dalšími lidmi, proto je toto nastavení méně bezpečné

Nastavení podle ID počítače
- nastavíte účet jen na Váš počítač. Nikdo jiný už se odjinud nepřipojí.
______________________________________________________________________________
Pečetidlo spolusdílícího - můžete pochopitelně použít i Vy sami. Pokud máte např. dva počítače. Na I. pečetidlo nastavte ID prvního počítače. Na II. pečetidlo nastavte ID druhého počítače.

4. Pokud jste si vybrali možnost, klikněte na ní, odešle se Vám potvrzovací e-mail, který musíte potvrdit. Poté se přihlaste do hry. IP / ID se automaticky uloží do pečetidla. Steně tak i u pečetidla číslo II.
5. Po úspěšném nastavení, budete mít u pečetí vidět Vaše ID počítače / IP adresu (cenzurováno).

Pro odblokování pečetidel je nastaven limit 48 hodin, než jsou pečetidla zrušena. To zajistí náskok před případným zlodějem i při prolomení hesla na emailu.

 

Komentáře

[1]ERZOVloženo 29.01.2013 23:11
Využíva hlavne písmena a čísla takže keď dáte si spraviť nové heslo tak si tam dajte treba zátvorku atď keylogger nevyužíva znaky :)

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© paris.wobo.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma