Pomož nám změnit budoucnost!
Hledat
Navigace: Paris > Archiv - Ekura > Ostatní > Event - Pálení čarodejnic

Event - Pálení čarodejnic

Obrázek


Pálení čarodějnic (také Filipojakubská noc, Valpuržina noc nebo Beltine) se odehrává v noci z 30. dubna na 1. května. Jedná se o velmi starý a dodnes živý lidový zvyk a zvláštní svátek. Tuto noc se lidé schází u zapálených ohňů a slaví příchod jara. Na některých místech se staví májka.

Noc z 30. dubna na 1. května byla pokládána za magickou. Svátek se původně pravděpodobně slavil o úplňku, jenž byl nejblíže dnu, nacházejícímu se přesně mezi jarní rovnodeností a letním slunovratem. Lidé věřili, že tuto noc se čarodějnice slétají na čarodějnický sabat a skutečně je tato noc jedním z největších pohanských svátků. Lidé také věřili například v otevírání různých jeskyní a podzemních slují, ve kterých se daly nalézt poklady. Hlavním úkolem tohoto starého lidového svátku byla oslava plodnosti.
Čarodějnice na hranici

Na ochranu před čarodějnicemi (původně před zlými duchy a démony obecně, čarodějnice jsou až výsledkem inkvizičních procesů) se na vyvýšených místech zapalovaly ohně. Postupem času se z těchto ohňů stávalo „pálení čarodějnic“. Zapalovala se smolná košťata a vyhazovala se do výšky. Popel z těchto ohňů měl mít zvláštní moc pro zvýšení úrody. Někdy se rozhrnutým popelem vodil dobytek k zajištění plodnosti, jindy se přes oheň skákalo kvůli zajištění mládí a plodnosti.

Zvyky a tradice českých vesnic vychází přímo z pohanství, oslavy přírody byly silně ovlivněny křesťanstvím, které se snaží pohanství vykořenit.

Tolik říká wikipedie.

Proto si pro vás tým připravil malý eventík. Na přelomu soboty a neděle tak bude na 5 minut odstaven server. Ano, víme že je v sobotu válka a proto budou odměny zdvojnásobeny, ale po startu eventu obnoveny nebudou.

Co jsme si pro Vás připravili ? V době od startu serveru v neděli až do úterní údržby bude možno z monster přiměřeného vašemu levelu dropnout koště. Nasednutím na něj pak hráč bude získávát automaticky o 30% více BZK. Nutno dodat, že košťata jsou jen ze dřeva, takže se opotřebí během jedné hodiny. Jistě ale do té doby naleznete další.

_________________
[GA]Saggi
siNDiCATE Team

Pokud máte nějaký problém, kontaktujte nás na http://support.sindicate.cz

Komentáře

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© paris.wobo.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma