Pomož nám změnit budoucnost!
Hledat
Navigace: Paris > Archiv - Ekura > Ostatní > Bezpečnost účtů

Bezpečnost účtů


Saggitarius říká:

V blízké budoucnosti bude umožněno zapečetění účtu.
Pečeť bude rozlišována na 3 základní stupně.
    1. Bez pečeti > Základní nastavení, tak jak je nyní obvyklé
    2. Pečeť na IP > Přihlášení do hry bude umožněno pouze z nastavené IP adresy
    3. Pečeť na PC > Přihlášení do hry bude umožněno pouze z nastaveného počítače

Vše bude probíhat tak, že na webu zvolíte možnost zapečetit účet, na odeslaném emailu bude aktivační odkaz tak jako obvykle. Tím zajistíme, že pouze majitel účtu může účet uzamknout.

Po této aktivaci první přihlášení na daný účet pomocí Launcheru nastaví buď IP adresu nebo ID počítače. Od té chvíle bude odmítnuto každé přihlášení, které tomu nebude odpovídat.

Pro odpečetění bude opět k dispozici na webu formulář, který odešle email s aktivačním odkazem. Po aktivaci odkazu začne běžet 48 hodinová vyčkávací lhůta, než proběhne samotné odpečetění účtu. Kdykoliv půjde odpečetění zrušit (nový pečetěním).

K čemu to bude dobré ? A jakou pečeť zvolit ?
Jednoduché.
Pokud máte dynamickou IP adresu, není dobré zvolit pečeť na IP, neboť si odstavíte účet (než změníte pečet novou). Zde je vhodné použít pečeť na PC.
Pokud máte pevnou IP adresu, je vhodné zvolit IP. navíc pokud doma máte více počítačů je dostatečně bezpečná. Pokud máte, ale jenom jeden počítač a odjinud se nepřipojujete, je vhodná pečeť na PC.

Zamezí se tak dalším typům krádeží, kdy někdo dokáže uhodnout vaše heslo. Pokud však někdo prolomí vaše slabé či dokonce stejné heslo na emailu, nepomůže Vám už ani svěcená voda. Tak jako doteď.

V případě, že běží lhůta na odpečetění, první přihlášení pomocí Launcheru se nezdaří a bude Vás o tom Launcher informovat. Pokud by se totiž někdo dostal na Váš email a pečeť zrušil máte stále ochranu 48 hodin.

Nutno podotknout, že to neznamená, že po zamčení můžete své hesla rozdávat na potkání, to ani náhodou. Bude tak pouze zaručena ochrana před okamžitým vykradením postavy například pomocí keylogeru.

To zda tuto možnost využijete je již na Vás.
Pokud je účet zapečetěn a následně prodán v aukci, tak samozřejmě je pečeť zrušena.

Takže hlavní bezpečnostní bariérou se stane heslo k vašemu emailu.

Na závěr bych dodal, že po spuštění této bariéry budou řešeny krádeže jen velmi zřídka a bude k tomu muset být opravdu dobře napsaný tiket.

> forum

Komentáře

Přidat komentář

* Jméno:Email:
Text komentáře:
Ochrana proti SPAMu:Napište do políčka výsledek:
 
 Emailová adresa nebude zveřejněna. HTML kód není akceptován, odkazy nejsou aktivní!
 TIP: Reagujte na komentáře kliknutím na jejích pořadové číslo "př.[41]"
 
© paris.wobo.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma